Ota yhteyttä

Ekokompassi

Ota yhteyttä

Heidi Salonen

Heidi Salonen

Toimitusjohtaja
heidi.salonen@ekokompassi.fi
044 551 2106
Suvi Järvi

Suvi Järvi 

Muotoilujohtaja
suvi.jarvi@ekokompassi.fi
040 534 4425
Anu Elo

Anu Elo

Viestinnän ja ympäristövastuun asiantuntija
anu.elo@ekokompassi.fi
040 593 5204

Ekokompassi-asiantuntijat

Ekokompassin akkreditoidut asiantuntijat toimivat Ekokompassin neuvontatehtävissä eri organisaatioissa. Jotkut asiantuntijoista koordinoivat Ekokompassi-työtä kaupunkikonsernien sisällä. Moni Ekokompassi-asiantuntija tekee myös auditointeja.

Anu Hakala

Pääkaupunkiseudun Kierrätyskeskus Oy
anu.hakala@kierratyskeskus.fi
045 636 6309

Ville Heinilä

Pääkaupunkiseudun Kierrätyskeskus Oy
ville.heinila@kierratyskeskus.fi
0400 348 115

Mikko Heikkinen

Freelancer
mma.heikkinen@gmail.com
045 332 5081

Elina Levula

Positive Impact
elina.levula@positiveimpact.fi
044 024 0390

Niina Suuronen

Responsia Quality Solutions Ky

niina.suuronen@responsia.fi

0400 874 661

Marika Nyyssönen

Osuuskunta Visia

marika.nyyssonen@visia.fi

050 404 3513

Jarmo Renvall

Armentum Osk

jarmo.renvall@armentum.fi

050 511 0835

Riku Kuikka

Armentum Osk

riku.kuikka@armentum.fi

050 511 0834

Minna Myllykoski

Suomen ympäristöopisto SYKLI

minna.myllykoski@sykli.fi

040 740 6028

Irina Niinivaara

HSY:n Ilmastoinfo

irina.niinivaara@hsy.fi

050 361 8448

Mira Soini

HSY:n Ilmastoinfo

mira.soini@hel.fi

040 503 6220

Mia Malin

Helsingin kaupunki

mia.malin@hel.fi

09 310 32050

Elina Mähönen

Helsingin kaupunki

elina.mahonen@hel.fi

040 184 3529

Pirita Kuikka

Helsingin kaupunki

pirita.kuikka@hel.fi

040 334 5924

Anneli Ollilainen

Visianne

anneli@ollilainen.fi

050 4113523

Hanke – Ympäristöosaamisesta alueellinen menestystekijä

Anu Salo

Savon koulutuskuntayhtymä

anu.salo@sakky.fi

044 785 4019

Kati Lundgren

Savon koulutuskuntayhtymä

kati.lundgren@sakky.fi

044 785 3525

Tule mukaan: