Ota yhteyttä

Ota yhteyttä

ekokompassi-lennokki

Ekokompassi

_MG_6313

Riku Eskelinen

Toimitusjohtaja
riku.eskelinen@ekokompassi.fi
050 572 7782
_MG_6683

Heidi Salonen

Asiakkuus- ja ympäristövastuujohtaja
heidi.salonen@ekokompassi.fi
044 551 2106
_MG_6921

Suvi Järvi 

Muotoilujohtaja
suvi.jarvi@ekokompassi.fi
040 534 4425
_MG_6790

Anu Elo

Viestinnän ja ympäristövastuun asiantuntija
anu.elo@ekokompassi.fi
040 593 5204

Ekokompassi-asiantuntijat

Ekokompassin akkreditoidut asiantuntijat toimivat Ekokompassin neuvontatehtävissä eri organisaatioissa. Jotkut asiantuntijoista koordinoivat Ekokompassi-työtä kaupunkikonsernien sisällä. Moni Ekokompassi-asiantuntija tekee myös auditointeja. Löydät tästä heidän kaikkien yhteystiedot.

Mikko Heikkinen

Freelancer
mma.heikkinen@gmail.com
045 332 5081

Elina Levula

Positive Impact
elina.levula@positiveimpact.fi
044 024 0390

Mari Tolppa

Ekokumppanit Oy
mari.tolppa@tampere.fi
044 423 5790

Ville Heinilä

Pääkaupunkiseudun Kierrätyskeskus Oy
ville.heinila@kierratyskeskus.fi
0400 348 115

Anu Hakala

Pääkaupunkiseudun Kierrätyskeskus Oy

anu.hakala@kierratyskeskus.fi

045 636 6309

Marika Nyyssönen

Osuuskunta Visia

marika.nyyssonen@visia.fi

050 404 3513

Jarmo Renvall

Armentum Osk

jarmo.renvall@armentum.fi

050 511 0835

Riku Kuikka

Armentum Osk

riku.kuikka@armentum.fi

050 511 0834

Niina Suuronen

Responsia Quality Solutions Ky

niina.suuronen@responsia.fi

0400 874 661

Anneli Ollilainen

Visianne

anneli@ollilainen.fi

050 4113523

Minna Myllykoski

Suomen ympäristöopisto SYKLI

minna.myllykoski@sykli.fi

040 740 6028

Irina Niinivaara

HSY

irina.niinivaara@hsy.fi

050 361 8448

Elina Mähönen

Helsingin kaupunki

elina.mahonen@hel.fi

040 184 3529

Pirita Kuikka

HSY

pirita.kuikka@hel.fi

040 334 5924

Mia Malin

Helsingin kaupunki

mia.malin@hel.fi

09 310 32050

Hanke – Ympäristöosaamisesta alueellinen menestystekijä

Anu Salo

Savon koulutuskuntayhtymä

anu.salo@sakky.fi

044 785 4019

Kati Lundgren

Savon koulutuskuntayhtymä

kati.lundgren@sakky.fi

044 785 3525